Görev süresi sona eren Berlin Din Hizmetleri Ataşesi Ahmet Fuat Çandır Berlin'e veda etti.
facebook-paylas

Görev süresi sona eren Berlin Din Hizmetleri Ataşesi Ahmet Fuat Çandır Berlin'e veda etti.

 Görev süresi dolan Berlin Din Hizmetleri Ataşesi Ahmet Fuat Çandır, Berlin'e veda etti. DİTİB Berlin Eyalet Birliği'nin tertip ettiği veda programına Berlin başkonsolosu Rıfkı Olgun Yücekök, Büyükelçilik Emniyet Müşaviri İbrahim Cihangir, Berlin'de hizmet yürüten sivil toplum kuruluşu başkanları, DİTİB Eyalet Birliği yönetimi DİTİB Cami dernek yöneticileri, hanımlar kolları gençlik kolları, veli kolları katıldı. Ahmet Fuat Çandır veda konuşmasında:

Elveda Berlin, 4 yıl iki ay görev yaptığım Berlin Din Hizmetleri Ateşeliği görevimden, yeni tayin olduğum Bursa Harmancık ilçe müftülüğüne başlamak üzere ayrılılıyorum. Dört yıl boyunca Dini danışma kurulu başkanı olarak görev görev yaptıgım gayret ve samimiyetlerinden çok memnun olduğum, müteşekkir oldugum, en başta din görevlilerimize, (Özellikle neredeyse 24 saatin 18 saatini birlikte geçirdiğimiz,çalışmasını ve özverisini her zaman takdir ettigim Menderes Özerzurumlu hocama) eyalet birliği başkanımız Fatih Eroğlu ve yönetim kurulumuza, dernek başkanlarmız ve yöneticilerimize, gençlik kollarımıza, hanımlar kollarımıza veli kollarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum.

Yine Berlin toplumuna din hizmet ve egitimi sunarken birlik beraberlik içerisinde periyodik aralıklarla bir araya gelip istişarelerde bulundugumuz DİTİB Berllin teşkilatı yöneticilerimize, Milli Görüş Bölge Teşkilatı yöneticilerimize,  Alperenler Bölge teşkilatı yöneticilerimize, Türk Federasyonu Bölge Teşkilatı yöneticilerimize, Semerkant Teşkilatı Bölge yöneticilerimize, İslam Kültür Merkezleri Bölge yöneticilerimize, Hayrat Vakfı Bölge yöneticilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum.

Berlin de belki en çok hoşuma giden şeylerden bir tanesi de siyasi, ekonomik ve sosyal alanlarda hizmet veren sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelip birlik beraberlik içerisinde olmaları idi. Çalışmalarımızda bizlere destek olan, yaptıkları programlarda bizleri davet ederek imkan sunan bütün sivil toplum kuruluşlarımıza canı gönülden teşekkür ederim.

Çalışmalarımızda her zaman bizi yönlendiren ve teşvik eden en başta kıymetli din hizmetleri müşavirimiz Kazım Türkmen beye, aylık toplantılarla istişarelerde bulundugumuz görüşlerinden istifade ettiğimiz ateşe arkadaşlarıma ve desteğini her zaman arkamızda hissettiğimiz, bütün şahıslara ve olaylara pozitif bakışıyla, sempatik duruşuyla Berlin toplumunun kısa zamanda muhabbetini kazanmış olan, gönülden keşke biraz daha himayesinde birlikte görev yapabilseydim dedigim kıymetli başkonsolosumuz Rıfkı Olgun Yücekök beye canı gönülden teşekkür ederim.

Almanya’da Türkiye Cumhuriyetimizin temsilcisi, başkentte görev yapıyor olmam hasebiyle Cami ziyaretlerinde, sivil toplum kuruluşu davetlerinde, Büyükelçiliğimizin programlarında sık görüşme imkanı bulabildiğimiz her zaman bizleri teşvik eden yol gösteren, Türk toplumunun bütün dertleriyle dertlenen, sıkıntıya düştüğünüzde her an yanımızda destegini hissettiğimiz Türkiye Cumhuriyeti Berlin büyükelçisi Ali Kemal Aydın beyfendiye canı gönülden teşekkür ederim.

Kendilerine hizmet ile görevlendirildiğimiz cami cemaatlerimize, maddi manevi her zaman faaliyetlerimize katılan destek olan Berlin Türk toplumuna canı gönülden teşekkür ederim.

Son olarakta Berlin Din Hizmetleri Ateşeliği görevime başladığımda yayın hayatına giren,Berlindeki bütün dini kurumların ilk sayısından son sayısında kadar faaliyet raporumuzdur diye saklayabileceği Bizim Berlin Dergisi’ni çıkaran, Berlindeki helal restaurantları Facebook sayfasına girip eğer Menderes bey ziyaret etti ise helaldir diyebildiğim, Berlin Din Hizmetleri Ateşeliği olarak yapmış olduğumuz bütün toplantılarımıza etkinliklerimize programlarımıza katılıp toplumumuza duyurmamıza vesile olan Menderes Singin kardeşime canı gönülden teşekkür ederim.

 Ve Yüce devletime, aziz milletime Berlin de hizmet etme imkanı sunduğu için Rabbime hamd ederim." dedi.