Berlin Eyalet Kadınlar Kolu "Gel Sen de Katıl! " Başlığı İle Başarılı Müslüman Kadınlar Hanım Sahabelerin İzinde" Konulu Program Tertip Etti.
facebook-paylas

Berlin Eyalet Kadınlar Kolu "Gel Sen de Katıl! " Başlığı İle Başarılı Müslüman Kadınlar Hanım Sahabelerin İzinde" Konulu Program Tertip Etti.

Berlin Eyalet Kadın Kolları tarafından DİTİB Almanya genelinde "Gel Sen de Katıl" başlığı ile yapılan etkinlikler çerçevesinde Başarılı müslüman kadınlar, hanım sahabelerin izinde" konulu bir program tertip etti. Programa Berlin Din Hizmetleri Müşaviri Kazım Türkmen, Din Hizmetleri Ataşesi Ahmet Fuat Çandır, DİTİB Berlin Eyalet Birliği Başkanı Fatih Eroğlu, Berlinde hizmet veren bayan din görevlileri, Cami derneklerinin hanımlar kolları ile bayan cemaat katıldı. Prorgam başında selamlama konuşması yapan din hizmetleri ataşesi bayanların gençlerin velilerin çocukların ve cemaatin camilerimizde toplumun bütününü oluşturduklarını, DİTİB yapılanmasının müslüman toplum oluşturma koruma inşası olduğunu ifade etti. Din Hizmetleri Müşaviri de selamlama konuşmasında 3K formülünü anlattı. Tarihte yükselmiş medeniyetlerin Kitaba, Kanuna ve Kadına verdikleri deger ölçüsünde yükseldiklerini, müslüman toplumlarında kadına deger verme konusunda eksikleri olduğunu ifade ederek bütün kadınların dünya kadınlar gününü tebrik etti. Eyalet Kadın Kolları başkanlığını Fatma Bakal hanıma devreden önceki başkan Melek Tekin Özçetin'e din hizmetleri ataşeliği ve DİTİB Berlin Eyalet Birliği tarafından hazırlanan plaket takdim edildi. Daha sonra bayanlar kendi aralarında bayan din görevlileri ile hanım sahabelerden örnekler verilerek ilahi Kuran-ı Kerim tilaveti ile programlarına devam ettiler. Program sonrasında ise genç hanımlar tarafından Merkez Camii Kütüphanesine alınacak kitaplara katkı olmak üzere kermes düzenledi.

FOTOĞRAFLAR